Ostatní sportoviště
0

Skatepark

Po jednáních s vedením města Litvínova, které původně skatepark chtělo vybudovat v areálu fotbalových hřišť Lomská, bylo rozhodnuto vybudovat uvažovaný skatepark v areálu tenisových kurtů u sportovní haly, konkrétně pak na místě dvou centrálních dvorců. Tenisový oddíl o tyto dvorce nemá zájem a jedná se o sportoviště, které pomalu, ale jistě chátrá. Zároveň se tím […]

Po jednáních s vedením města Litvínova, které původně skatepark chtělo vybudovat v areálu fotbalových hřišť Lomská, bylo rozhodnuto vybudovat uvažovaný skatepark v areálu tenisových kurtů u sportovní haly, konkrétně pak na místě dvou centrálních dvorců. Tenisový oddíl o tyto dvorce nemá zájem a jedná se o sportoviště, které pomalu, ale jistě chátrá. Zároveň se tím učiní další krok ke komplexní obnově celého sportovního areálu u Koldomu.

Společnost SPORTaS nechala zpracovat projektovou dokumentaci na výstavbu skateparku, kterou zhotovila litvínovská firma Artech s.r.o., investiční náklady by měly činit cca 10 milionů Kč bez DPH.

Areál bude využíván jak pro skate, tak i pro jízdní kola, koloběžky atd. Výhodou je blízké zázemí sportovní haly, možnost využívání jejího zázemí (šatny, sociální zařízení) a možnost napojení na malý oprám, kde je záměrem v budoucnu vybudovat odpočinkově relaxační prostor s využitím i pro jízdní kola.
Součástí výstavby skateparku bude i oprava stávajících tribun včetně stávajícího „domečku“, nové oplocení areálu, instalace osvětlení a kamerového systému napojeného na sportovní halu, vybudování místa pro čištění jízdních kol, která budou skate park také využívat.

Provozní doba areálu by neměla být omezena, tj. areál bude zdarma volně přístupný veřejnosti, uzavírán bude pouze v nočních hodinách. O správu a údržbu areálu se budou starat zaměstnanci společnosti.

„Domeček“ bude sloužit jako zázemí pro agilní cyklistický oddíl. V současné době cyklistům toto zázemí chybí a vzhledem k tomu, že v okolí haly pořádají náborové cyklistické závody horských kol, je toto propojení téměř ideální. Skatepark může také sloužit pro členy oddílu jako výuková plocha pro malé cyklisty k nácviku jezdeckých dovedností.

Tisková zpráva jednatele společnosti k odložení výstavby skateparku ke stažení (ZDE)

V listopadu 2019 byla zveřejněna veřejná zakázka na výběr zhotovitele stavby s termínem dokončení v červnu 2021. Vzhledem k finančním nákladům na výstavbu byla tato akce odložena.

 

Vizualizace skateparku (Artech s.r.o.)

Současný stav areálu 

 

Sdílet stránku můžete pomocí těchto internetových služeb:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Vloženo uživatelem: Anna Egerová

Komentáře: 0

Vložit komentář

Chcete se podělit o Váš názor?
Pak vložte komentář!

Facebook