Společnost SPORTaS, s.r.o. je 100% vlastněná městem Litvínov. Ve své správě či v majetku má kulturní dům Citadela, objekt Business Centre (BCL) a tato sportoviště: plavecký bazén, letní koupaliště, sportovní halu u Koldomu, fotbalový areál Lomská, hřiště u Sportovky, tenisové kurty a zázemí atletického stadionu na Meziboří.
VEŘEJNÉ ZAKÁZKY
Všechny veřejné zakázky či výběrová řízení jsou zadávány prostřednictvím jednotného informačního systému veřejných zakázek města Litvínova, na profilu zadavatele SPORTaS, s.r.o - zakazky.mulitvinov.cz.
HISTORIE
Historie SPORTaSu
Historie společnosti SPORTaS, s.r.o. sahá do roku 1996, kdy CHEMOPETROL GROUP, a.s. a Sdružení sportovních klubů Chemopetrol Litvínov (SSK) společně založili novou společnost s názvem CHEMSPORT s.r.o. za účelem provozování sportovišť v Litvínově. V témž roce byl název nově vzniklé společnosti CHEMSPORT s.r.o. změněn na dodnes fungující název SPORTaS, s.r.o. V roce 2002 se stalo dalším společníkem Město Litvínov. V roce 2004 došlo ke změně většinového vlastníka na Město Litvínov, menšinovým vlastníkem dále bylo SSK. O rok později, v roce 2005 se 100% vlastníkem společnosti SPORTaS, s.r.o. stalo Město Litvínov a to trvá dodnes.
Následně v důsledku fúze zanikly společnosti Citadela VI s.r.o. a Business Centre Litvínov s.r.o. v roce 2015 bez likvidace a jejich veškeré jmění přešlo na nástupnickou společnost SPORTaS, s.r.o., která vstoupila do právního postavení zanikajících společností Citadela a BCL, včetně obchodněprávních vztahů.
- Úplný výpis z obchodního rejstříku naleznete ZDE.
- Informace o fúzi společnosti naleznete ZDE.
Historie Plaveckého bazénu
Se stavbou plaveckého bazénu v Litvínově se začalo přibližně v roce 1971. Na rohu Ukrajinské a Ruské ulice stavbě ustoupila skupina rodinných domků, kde bylo postaveno jako náhrada za zrušené staré vanové lázně a bývalé letní koupaliště nové moderní plavecké středisko. Sloužit mělo všem občanům, školám, učňovským střediskům i sportovcům po celý rok.
Náklady na stavbu se pohybovaly kolem 31,2 milionu Kčs. Stavba byla řešena jako ocelová konstrukce s vlastní bazénovou halou s bazénem 25×12,5 m v prvním patře objektu. Kapacita zařízení byla 300 návštěvníků. V přízemí byly vybudovány šatny pro návštěvníky, strojovna bazénu s úpravnou vody a výměníková stanice pro ohřev a vytápění objektu. Bazén pojme cca 750 m3 vody a jeho hloubka je od 1 do 3,8 m. Pro skoky do vody sloužily jedno třímetrové a dvě dvoumetrová prkna.
Stavba byla provedena z prostředků Okresního národního výboru v Mostě, Městského národního výboru v Litvínově, Chemických závodů ČSSP, n. p. Záluží a DVOZ n.p. Záluží.
Provoz plaveckého bazénu byl slavnostně zahájen dne 23.3.1973.
K datu zprovoznění plaveckého bazénu se vztahuje i vznik litvínovského plaveckého klubu. V roce 1972 se sešlo několik nadšenců a milovníků plaveckého sportu, o kterých dnes již můžeme říci, že byli zakládajícími členy plaveckého oddílu v Litvínově. Byli to: Alexandr Bech, Václav Dobeš, Jiří Bláha, Lubomír Kubát a Dezidér Šimko. Téhož roku byl dostaven a uveden do provozu plavecký bazén v Litvínově, ale ještě před jeho dokončením provedli tito nadšenci na litvínovských školách nábor dětí do nově vznikajícího oddílu plavání. Pod jejich vedením se plavci scházeli 3x týdně v městských lázních v Mostě až do otevření „pětadvacítky“ v Litvínově.
Výsledky odchovanců litvínovského plavání jsou výborné a mezi ty nejúspěšnější plavce patřily v 80. letech sestry Jana a Miroslava Krousovy a Andrea Ulrychová, které byly členkami tehdy československé juniorské reprezentace, v 90. letech Martina Šaršová, Miroslav Holenda a Tomáš Křesálek –členové juniorské reprezentace, dále pak Ondřej Fleischmann – člen reprezentace a účastník ME juniorů Malta 2001. Zatím posledním juniorským reprezentantem byl Lukáš Stejskal. (zdroj: pklitvinov.cz)
V pátek 23. března 1973 bylo slavnostně předáno veřejnosti do užívání nové kryté plavecké středisko v Ukrajinské ulici. Na snímku Milana Lorence vitá přítomné představitele stranických a státních orgánů, sportovce a hosty tajemník Městského národního výboru v Litvínově soudruh Adolf Kořínek. K přítomným pak promluvil předseda Městs. NV soudruh Otto Scherer. (zdroj: litvinovsko.sator.eu).
Historické fotografie plaveckého bazénu jsme objevili zcela náhodou.
Historie sportovní haly
V roce 2015 byl fyzicky realizován projektu „Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově“, zahrnující kompletní rekonstrukci sociálního zařízení a šaten, rekonstrukci vlastní hrací plochy, instalaci velkoplošné obrazovky, dodávku vybavení interiéru a dodávku sportovního vybavení. Projekt je financován z 69. výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad pod registračním číslem projektu CZ.1.09/1.2.00/88.01369. Hlavním cílem projektu je revitalizovat a dovybavit vnitřní prostory sportovní haly v Litvínově, jejíž současný technický stav neumožňuje potřebný rozvoj a zkvalitnění jejích služeb. Záměr projektu je směřován především na sportující mládež a děti organizované ve Sdružení sportovních klubů, které představuje platformu amatérského sportování regionu Litvínovska.
V březnu 2015 byla zahájena fyzická část realizace projektu „Sportovní hala Litvínov – realizace úspor energie“. V rámci projektu dojde k odstranění stávajících skleněných výplní, výměně oken a dveří, zateplení obvodového pláště a střechy. Projekt je financován v rámci Operačního programu Životní prostředí z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR. Předmětem podpory je realizace úspor energie u objektu Sportovní haly v Litvínově. Navrhované opatření spočívá v zateplení obvodových stěn, výměně výplní a zateplení střechy.